11 березня 2016 р.

ІДУ З ДИТИНСТВА ДО ТАРАСА…


«Благослови той день і час,
     коли прослалась килимами 
                                          земля, яку сходив Тарас
малими босими ногами…»


     Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчістю цього поета можна захоплюватися, можна критикувати, можна ставитися до неї з великою любов’ю… У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого. У чому ж феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі? Син кріпака, сирота змалку, талановитий юнак, що не має змоги розвинути свій талант художника… Про ці факти з життя Тараса Григоровича ми знаємо давно. Повторюємо їх як завчену раз і назавжди інформацію, анітрохи не замислюючись над їх справжньою сутністю: яку ж силу духу слід мати, щоб у таких умовах не зламатися, не збайдужіти душею, не зчерствіти серцем, а все думати і піклуватися про свій народ?

       9 березня 2016 року Україна відзначила 202 роки від дня народження Тараса Шевченка. Учителі і учні Рівненської ЗОШ І-ІІІ ст. №23 не могли залишитися осторонь цієї епохальної події. З метою вшанування Кобзаря було проведено Шевченківський тиждень і в початковій школі. Він стартував вишиванковою ходою: школа розцвіла національним українським убранням.   

   
  Урочиста лінійка, присвячена відкриттю Шевченківських днів, яку підготували й провели керівник методоб’єднання вчителів початкових класів Полонець Л.І. та вчитель Талашок А.В.,  зібрала усіх першокласників до світлого Шевченкового слова.                        


  Проведено конкурс читців-декламаторів серед учнів 1-их класів «Поезія Шевченка – то музики народної душа». Головним завданням конкурсу було виявлення і підтримка обдарованих читців-декламаторів, допомога дітям у розкритті себе як творчої особистості. Доречі, учениця 1-А класу Ткач Марія (вчитель Талашок А.В.) на міському конкурсі декламаторів творів Шевченка посіла ІІІ місце.
  А вірш «Садок вишневий коло хати» так припав до душі молодшим школярам, що вони із задоволенням декламували його хором.

  Класними керівниками були проведені виховні годині під загальною темою «Його благословила доля славою святою». А у вестибюлі початкової школи було оформлено куточок «Ти з нами, Тарасе!».

  Для учнів було організовано перегляд документального фільму «Тарас Шевченко. Заповіт», метою якого було поглибити знання учнів новими фактами з біографії Т.Шевченка.
  Учителями початкових класів було організовано  й виставку ілюстрацій до творів Т.Шевченка.

  З цікавістю відвідали школярі тематичну виставку у шкільній бібліотеці «Тарасові слова – душа народу».


  Метою усіх заходів було формування духовної культури молодших школярів, виховання почуття любові та поваги до традицій свого народу, його культурних та духовних надбань, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу.

  Уже багато років минуло з того дня, як перестало битися благородне серце геніального поета, але світлий образ Великого Тараса безсмертний, як і сам народ, що породив його.


Немає коментарів:

Дописати коментар